Bioenergoterapia

Bioenergoterapia to terapia naturalna, w której bioenergoterapeuta wzmacnia i harmonizuje biopole człowieka, to przekazywanie energii życiowej od dawcy do biorcy, jednak przekazywanie tej energii to wzmacnianie nie tylko chorego organu, ale człowieka jako całości.

Choroba to nic innego jak osłabienie – zaburzenie bioenergii – biopola. Bioterapia to świetne uzupełnienie medycyny akademickiej. Bioenergoterapia to talent bardzo osobisty, w sensie odczuć, jakich doznajemy, jest to całkowicie inny dotyk niż np. dotyk lekarza.

Podobnie jak wiele wschodnich tradycji leczenia – terapia dotykiem zakłada, że ciało ludzkie jest otoczone i przeniknięte polem energetycznym z uniwersalną energią życiową we wszechświecie. Poprzez oddziaływanie z polem energetycznym człowieka bioterapeuta pomaga w przepływie doń energii uniwersalnej. Przy użyciu rąk wyczuwa się subtelne zmiany w biopolu klienta, a następnie kieruje tam uzdrawiającą energię. Można również pracować, trzymając ręce blisko ciała, nie dotykając go.

Biorąc pod uwagę poszanowanie intymności osoby zwracającej się o pomoc, pierwsze pytanie, które zadaję, brzmi: „czy życzy sobie Pani, Pan bezpośredniego dotyku?”, chociaż uważam, że wtedy przepływ uzdrawiającej energii jest najlepszy. Muszę zaznaczyć, że do bioterapii się nie rozbieramy, z wyjątkiem obuwia i tzw. metali, które przeszkadzają… czyli zegarka, biżuterii.

Osobiście jestem zdania, że zabiegi bioterapeutyczne powinny być wykonywane w gabinetach, a nie na dużych imprezach typu “Targi Medycyny Naturalnej”. Czas, jaki poświęcam osobie, to około 1 godziny, bywa, że dłużej, ponieważ traktuję człowieka całościowo, holistycznie, skupiając się jednocześnie na konkretnym problemie chorobowym.

Przy bioterapii stosuję muzykoterapię wprowadzającą relaksacyjny nastrój w gabinecie, bardzo to pomaga w odizolowaniu się od świata zewnętrznego przynajmniej na godzinę.

Jako ciekawostkę podam, że w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych prowadzono badania, finansowane przez Biuro Medycyny Alternatywnej, nad zastosowaniem bioenergoterapii w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych. Odkryto, że 6 na 10 leczonych w ten sposób ludzi wykazało zanik lub zmniejszenie nowotworu w czasie terapii.

Współpraca: klient – lekarz prowadzący – bioterapeuta jest bardzo ważna.

Szanujący się bioterapeuta nigdy nie powie klientowi, aby zrezygnował z medycyny akademickiej, jeżeli tak powie, proszę zmienić bioenergoterapeutę.

Z tego miejsca wypada mi zaprosić Państwa do gabinetów, w których pracuję i polecić swoją pomoc.

BIOENERGOTERAPIA jest najstarszą metodą uzdrawiania. Polega na przekazywaniu choremu przez bioterapeutę swojej energii biologicznej poprzez dotyk lub działanie na odległość. Jest metodą nieinwazyjną, doskonale uzupełniającą metody konwencjonalne, cechuje się holistycznym podejściem do człowieka. Bioenergoterapia oddziałuje w każdej płaszczyznie: umysłowej, emocjonalnej, fizycznej, a przede wszystkim duchowej, zważywszy fakt, iż otaczające nas pole energetyczne jest wszechobecne.

W naszym ciele energetycznym wyróżnia się czakry (węzły energetyczne), aurę meridiany, punkty akupunktury i inne miejsca gromadzenia i rozprowadzania energii. Ciało energetyczne zależy od ciała fizycznego, subtelne i rozsądne działanie bioenergoterapii pozwala utrzymać te dwa ciała w równowadze. Brak równowagi odczuwamy jako dolegliwość lub chorobę. W bioenergoterapii mamy do czynienia z odwróceniem kolejności w stosunku do oddziaływań w medycynie akademickiej, w której pracuje się nad ciałem-somą, w konsekwencji poprawa stanu zdrowia fizycznego człowieka skutkuje poprawą jego stanu psychicznego.

W leczeniu metodami naturalnymi charakterystyczne jest to, że w większości terapii niekonwencjonalnych pracuje się nad całym człowiekiem w sensie ciało – duch, a w wielu ta terapia odbywa się głównie drogą wiodącą poprzez psychikę człowieka, drogą duchową, dzięki której uzyskujemy wyleczenie ciała. Nie jest już tajemnicą, iż działania bioenergoterapeutyczne i psychoterapeutyczne są w stanie zahamować lub wręcz cofnąć zmiany spowodowane chorobami nowotworowymi.

Zadaniem bioenergoterapeuty jest:

  • informowanie zainteresowanego o zaburzonych strefach,
  • usunięcie zaburzenia przepływu energii,
  • usunięcie energii chorobowej,
  • zasilanie ciała osoby chorej pozytywną energią,
  • a także zalecenie konsultacji lekarskich.

Zatem bioenergoterapeuta wykrywa miejsca zaburzeń energetycznych w ciele chorego, usuwa blokady energetyczne i ładuje pozytywną energią płynącą z jego dłoni miejsca, gdzie jej brakuje. Jednocześnie usuwa energię chorobową, przyśpieszając proces zdrowienia. Podczas trwania zabiegu można odczuwać między innymi gorąco i mrowienie w ciele.

Może też pojawić się uczucie senności. Czas trwania terapii jest zależny od rodzaju schorzenia. Skutkiem takiego działania będzie wzmocnienie chorego, poprawa samopoczucia i szybszy proces zdrowienia. Wiele technik uzdrawiania niekonwencjonalnego bazuje głównie na ludowej medycynie chińskiej i tybetańskiej, której doświadczenia sięgają tysięcy lat, w przeciwieństwie do

doświadczeń medycyny współczesnej, w dużej mierze zajmującej się usuwaniem objawów, a nie przyczyn dolegliwości i chorób.

Według starożytnej chińskiej koncepcji świat powstał dzięki sile natury, którą nazwano tao.

Tao posiada dwa przeciwstawne oblicza, stanowiące jedność: yin i yang, a wszelkie istoty i wydarzenia, które pojawiają się i przemijają, są wielorakimi formami kosmicznej praenergii. Wszystko wypływa z tej jednej nieskończoności i różni się tylko odmienną miarą yin i yang. Należy również zaznaczyć, że siły yin i yang mają odniesienia do gwiazdozbiorów, elementów natury (ogień, woda, drewno itp.), do pór roku, kolorów, wreszcie do funkcji naszego ciała.

To samo dzieje się w organizmie człowieka. Dopóki te dwie siły znajdują się w równowadze i energia chi może swobodnie przepływać, człowiek jest zdrowy. Jeżeli yin i yang tracą równowagę, powstaje choroba. Dlatego właśnie bioenergoterapeuci używają zwrotu: zrównoważyć energie. Często zdarza się, że czujemy się źle zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Jesteśmy osłabieni, przemęczeni, senni i nie możemy podołać wykonaniu jakiejkolwiek pracy fizycznej czy umysłowej. Jeżeli badania lekarskie nie wykazują żadnej choroby, przyczynami tego stanu są osłabienie energetyczne całego organizmu oraz zaburzenia przepływu energii. Wówczas należy poddać się terapii bioenergetycznej.